Молодий театр

 Трагікомедія на 1 дію

 

Автор - Ярослав Стельмах

Режисура та сценографія – з.а України Ігоря Славинського
Балетмейстер – Анжела Борисова
Музичне оформлення /платівки/ Ендрю Ллойд Вебер

 

ДІЙОВІ ОСОБИ ТА ВИКОНАВЦІ:

А - Народний артист України Олексій Вертинський

Виставу поставив Ігор Славинський, актор і режисер, відомий телеведучий (програми "На добраніч, діти!" та "День варенья", ТРК "Гравіс", УТ-1). В основі спектаклю – п’єса одного з найпопулярніших українських сучасних драматургів - Ярослава Стельмаха. Це своєрідна сповідь автора про те, як непросто бути творчою людиною, як важко іноді народжуються звичайні слова, з них речення, а з речень - твори, які потім стають книгами, що інколи недбайливо покриваються пилом на бібліотечних полицях. Життя письменника - штука тяжка, але водночас страшенно цікава. Усі складності характеру такої творчої особистості з успіхом демонструє добре відомий киянам актор Олексій Вертинський. Виступаючи у ролі "А" - єдиного героя цієї моновистави - артист тримає глядача у цікавості і напрузі з першої до останньої хвилини, розповідаючи у короткому спектаклі про довге і змістовне життя свого персонажа.

Тривалість вистави - 1 година

Прем'єра: 13 травня 1998

 

Преса:

«…Алексей Вертинский выдерживает испытание моноспектаклем, что называется, «на все сто»…У «А» момент счастья связан с игрушечным синим автомобилем, который ему подарили когда-то давно. Своей памятью, правдиво и драматично, он расскажет историю своей жизни, семьи, а через призму времени, историю эпохи. выйдет это щемяще и пронзительно, потому что когда «выдёргиваешь по нитке из собственной судьбы», получается именно так…»

Алла Подлужная. Зеркало недели. – 1998. – 23 мая.

«…В “Синем автомобиле” Ярослава Стельмаха оригинально и психологически тонко трактуются многие аспекты человеческого бытия, иронически дискутируется тезис счастья.
Виктор Бирзин…»

ЮГ . Независимая газета. – 1998. – 25 ноября.

«…Вот такая игра. Нет, не игра – исповедь. Нет, всё-таки – театр. Тёплая волна настоящего, человеческого пробегает от актёра к нам и обратно, и всё – спектакль состоялся. Это нормальный, хороший европейский театр. И в таком своём качестве достоин подражания…»
О. Х.
Вечерняя Одесса. – 1998. – 28 ноября.

«…Ярослав Стельмах допускає нас до творчої кухні, а Вертинський подає процес приготування письменником страви для театру таким привабливим, що після хочеться зайнятися драматургією всім, хто тільки вміє друкувати на машинці. Продемонстрований актором творчий процес закінчується апофеозом – він клацає клавішами, наспівуючи новостворений текст, і танцює при цьому щось дивно прекрасне і разом з тим фатально гротескне... Але драматург, допустивши нас з чорного ходу у святу творчість, іде ще далі – він власне життя робить п’єсою. І тут вже стає не до сміху…»

Валентина Грицук.

Кіно-театр. – 1998. - №6.

«…Алексей Вертинский играет "А" так вдохновенно, что на репетициях порою даже Славинский, тихо покуривающий трубку за своим режиссерским столиком, становится всего лишь рядовым восторженным зрителем. И вообще, хотя Игорь и говорит, мол, "на съемках "Вечерней сказки" противопоказано появляться не только детям, но и женщинам" ("Все такое добренькое, детское, славное, что если уж мы срываемся, -- так по полной программе!"), мне показалось, что между "Вечерней сказкой" и "Синим автомобилем" есть связь, и самая непосредственная.Ведь сегодняшняя премьера, в принципе, о том, что все мы, даже самые взросленькие и умненькие, -- родом из детства, из беспечной поры, где счастье может уместиться в маленьком синем автомобильчике…»

Наталия Хоменко.
Сегодня. – 13 мая. – 1998.

«…Актор Молодого театру, заслужений артист України Олекса Вертинський повернувся на батьківщину з Гран- прі за роль у п’єсі Ярослава Стельмаха «Синій автомобіль», цього разу — з Польщі, з 39 Міжнародного фестивалю моновистав…»

Газета «День» - Людмила Стельмах – «Синій автомобіль»: вісім років аншлагів

http://www.day.kiev.ua/uk/article/taym-aut/siniy-avtomobil-visim-rokiv-anshlagiv

 

Фестивалі/Нагороди:

Премія “Київська Пектораль” у номінації “Краще виконання чоловічої ролі”1998 р;

Срібна медаль Академії мистецтв України за роботу у виставі 1999 р.
9 коментарі

 • Коментувати Юлія Субота, 27 травня 2017 22:38 Автор Юлія

  Сьогодні вперше була у Молодому театрі. Знайомство з ним розпочала з цієї вистави. Сказати, що я в захваті - це нічого не сказати. Неймовірна гра актора... Чудове розкриття образу. Безліч почуттів під час спектаклю, а головне - після нього. Той рідкий випадок, коли постановка залишає післясмак та торкає струни душі. Хочеться відчути це знову! До нових зустрічей! І щиро дякую за Вашу майстерність.

 • Коментувати Ольга П'ятниця, 10 березня 2017 11:52 Автор Ольга

  є лише одна річ, яка мене не влаштовує в цьому фантастичному спектаклі - неможливо дістати квиток. Може пора його ставити на основній сцені, аби всім вистачило місця? :)

 • Коментувати Єлізавета Середа, 18 травня 2016 22:00 Автор Єлізавета

  Ця вистава мене просто вразила своєю багатогранністю та талантом режисера та актора. Вистава дає безліч емоцій. Спочатку ти смієшся, а під кінець плачеш... І Вертинський Олексій просто геніальний актор. Вся вистава базується на грі одного актора, який, на мою думку, блискавично та ідеально виконав свою роботу і доніс до кожного серця глядача ідею цієї вистави. Отже, раджу сходити до "Молодого театру" та подивитися "Синій автомобіль", бо вистава прекрасна.

 • Коментувати Анна Понеділок, 25 січня 2016 12:09 Автор Анна

  Дорогой "Молодой театр"!

  Впечатляюсь каждой Вашей постановкой, получаю ни с чем не сравнимые эмоции от каждого посещения.
  Но в большей степени могу назвать себя поклонницей таланта Алексея Сергеевича Вертинского.
  А то, что он делает со зрителем в "Синем автомобиле" наподдаётся описания, он просто выворачивает наизнанку всего тебя, такие перепады таких сильных эмоций - от смеха до слез.
  Мне бы очень хотелось показать это спектакль моей маме, которая приедет в гости не надолго.
  Если это возможно, если Вы слышите и вступаете в диалог со своими зрителями, очень Вас прошу, включите "Синий автомобиль" в афишу с 9 по 12 марта.
  Я была бы Вам бесконечно благодарна.

 • Коментувати Сашко П'ятниця, 10 квітня 2015 21:20 Автор Сашко

  Весела вистава одного актора :)

 • Коментувати Тетяна П'ятниця, 11 квітня 2014 13:39 Автор Тетяна

  Усім відомо, що без кінця можна дивитися на вогонь, на воду, що біжить..., а ,на мою думку, і на гру актора Олексія Вертинського !!!

 • Коментувати Дмитрий Четвер, 30 січня 2014 16:13 Автор Дмитрий

  Честно говоря данный конкретный спектакль не понравился, хотя в целом этот театр очень люблю. Ожидал увидеть спектакль стилем и глубиной похожий на театр одного актера "Крик", но... увы.
  Но очень хотел бы порекомендовать (из того что смотрел) "Любовь людей" и "Торчалов", - захватывающий оригинальный сюжет, супер игра актеров и полная самоотдача, глубоко, эмоционально, сильно, актуально...
  Из "более легкого и позитивного" - "Афинские вечера", "Квартет для двоих", "Спалюемо смиття".
  Большое спасибо

 • Коментувати Самборська Ю. Середа, 15 січня 2014 23:30 Автор Самборська Ю.

  Вітаю з ювелієм! 100+++... це вже серйозно!
  Загалом "багаторічність" вистави у репертуарі пояснюється її високою мистецькою якістю!
  Вертинський, як завжди, прекрасний! Дуже тонко та чуттєво зіграно!

 • Коментувати Евгения П'ятниця, 04 жовтня 2013 11:26 Автор Евгения

  Добрый день! Подскажите, когда в ближайшее время представление? Спасибо!