Молодий театр

психологічна драма

Автор – Інгмар Вілквіст

Постановка та музичне рішення -  Андрій Білоус
Сценографія та костюми – Борис Орлов

ДІЙОВІ ОСОБИ ТА ВИКОНАВЦІ:

Гельвер – Олексій Трітенко (Театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра)
Карла – Ірина Калашнікова

     Він і Вона – дві маленькі людини, які волею долі опинилися разом. Зміст їх життя – очікування фіналу, територія – замкнений простір, почуття – страх …
Він – хвора дитина, котра ніколи не зрозуміє світу дорослих. Вона – жінка, яка пережила особисту трагедію, що скалічила життя. Він щиро вірить у їх маленьке спільне щастя, у сльози радості та натхнення. Для неї ж їх фінал є очевидним. Саме тому, у відчаї Вона робить найстрашніший вчинок у своєму житті, що поставить ту саму, фінальну крапку.
    Чому таких, як вони, називають «сволотою»?
    Ця вистава – шок, історія хворої свідомості та спустошеної душі; історія життя під час нацистського режиму та жорстокості як страшного гену людства.
Вистава «Сволота» просвітлює розум, довершує почуття, пробуджує людяність та бажання любити. З перших реплік актори влучають у глядацькі серця.
Окрім того, акторський дует (Ірина Калашникова-Олексій Трітенко) отримав високу оцінку фахівців. «Сволота» – номінант і лауреат престижних театральних премій та учасник міжнародних фестивалів.

Вистава російською мовою

          Тривалість – 1 год. 30 хв.  (вистава без антракту)

Прем'єра: 15 квітня 2008 року

 

6 коментарі

 • Коментувати Ольга Субота, 03 грудня 2016 18:11 Автор Ольга

  Это один из лучших спектаклей! Не потому что проблема знакома, не потому что о чем-то задумался, а потому что сердце стучит сильнее от жути, мурашки по коже от ощущений... Боль душевная, боль психологическая... Человеческая история и трагедия нашего общества.
  Актеры - гениальны! То, что творите с сознанием людей - дороже многого... Не каждый поймет спектакль - тяжелый и взывает к истокам прошлого. Нужно знать немного больше, чем школьная программа. Но тот, кто знает - оценит по достоинству великолепнейшую режиссуру... Одну из величайших трагедий человека!
  Искреннее спасибо за этот спектакль

 • Коментувати Taniel Четвер, 20 жовтня 2016 00:52 Автор Taniel

  Гра акторів - блискуча. Хоча тут здалося, що актори не просто грали, а жили в цих героях. Дуже близький контакт акторів і глядачів, дає змогу відчути потужну енергію тієї сили і роботи, яка була вкладена в пережиття відчуттів героїв. Гельвер - попри дивакуватість, дуже глибока особистість. Карла сильна жінка, не зважаючи на свою крихкість.

 • Коментувати Дмитрий Середа, 05 жовтня 2016 22:20 Автор Дмитрий

  Огромнейшее спасибо Андрею Федоровичу Билоусу за постановку очень сильного и очень актуального спектакля!!!Сволочи можно сразу назвать самым сильным из того,что мне довелось увидеть в Молодом!!!Да не то,что увидеть,а почувствовать по-настоящему,настолько сильно меня задел за живое ,и притом,что глубоко!!!а Ирина Мельник и Алексей Тритенко в роли Карлы и Гельвера - просто супер!!! Заставили нас всех,кто был 29 сентября в прекрасном зале микросценены почувствовать,что такое боль,страдания,эмоции,как надо уметь делать Добро,и притом - искренне!!!Выстрадали вместе всем залом!!!Настоящие гипераплодисменты!!!как один из авторов написал топ-10 Молодого,то я напишу - топ-3 Молодого!!!

 • Коментувати Анна П'ятниця, 30 вересня 2016 00:02 Автор Анна

  Знаєте, є такі переліки книжок, які створюють світові організації або провідні газети та журнали, які потрібно прочитати кожній людині - по типу топ-10 або топ-100, так от на мою думку це одна з тих вистав, котру потрібно відвідати КОЖНОМУ, бодай раз. Я настільки вражена тим, що відбулося на цій сцені упродовж години тридцять, що не має слів передати вам наскільки це було неймовірно. Ця вистава загартовує, вчить, робить з тебе іншу людину. Ви переживете стільки емоцій, що забудете про то, хто ви є - ви станете ніби частиною цієї історії. Це вражає!

 • Коментувати Ірина Четвер, 29 вересня 2016 22:01 Автор Ірина

  Глибока вистава, але досить важка, мабуть, як і все в нашому житті.

 • Коментувати Самборська Ю. П'ятниця, 07 лютого 2014 15:47 Автор Самборська Ю.

  Важка вистава, але варта того, щоб її переглянути.

  Ірина Калашнікова настільки переконливо грає, що навіть мимоволі починаєш відчувати біль матері, яка пережила одну трагедію та продовжує переживати іншу.
  Мені здається, що морально важко на сцені протягом більше, ніж години для дорослої людини передавати сплеск найрізноманітніших емоцій хворої дитини. Проте, Олексію Трітенку дуже талановито це вдалося показати глядачам. Я часто за ним спостерігаю у Театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра. У таких драматичних ролях, як роль Гельвера, на мою думку, він краще розкривається, як актор.
  Бажаю Ірині та Олексію гарних ролей та вдячних глядачів і дякую УСІМ, хто причетний до цієї постановки за гарну виставу!