Молодий театр

Вистава на 2 дії

Автор - Марія Ладо

Режисер-постановник – Тарас Криворученко
Художник-постановник – Ярослав Нірод
Художник по костюмах – Наталія Рудюк
Музичне оформлення – Олександр Костенко
Балетмейстер – Людмила Попович

  Помічник режисера - Віола Соколан

ДІЙОВІ ОСОБИ ТА ВИКОНАВЦІ:

КОРОВА - Світлана Бочарова, Ганна Розстальна

КІНЬ - Андрій Колесник, Народний артист України Валерій Шептекіта

СВИНЯ - Народна артистка України Тетяна Стебловська, Народна артистка України Тамара Яценко

СОБАКА - Ігор Портянко, Володимир Чигляєв

ПІВЕНЬ - Олександр Галафутник, Роман Равицький

ГОСПОДАР - Заслужений артист України Ігор Щербак, Борис Георгієвський

ГОСПОДИНЯ - Наталія Кленіна, Олена Куліковська

ДАША - Іванна Бжезінська, Марія Пустова

ОЛЕКСІЙ - Станіслав Бжезінський

СУСІД - Народний артист України Олександр Безсмертний, Народний артист України Ярослав Гаврилюк

Свиня: – А що таке “гроші”?
Пес: – Це таке… ну… за них можна все купити.
Свиня: – А що означає “купити”?
Пес: – Ну… мати.
Свиня: – І крила щоб літати?
Пес: – Е – е…
Коняка: – Ні, це купити не можна…
Свиня: – Тоді навіщо вони потрібні, ці гроші?

Так розмовляють між собою тварини які живуть у хліві, який належить Господарю. Йому належить не тільки хлів, а й хата, і машина, і двір, і самі тварини. В нього є дочка Даша яка вагітна від Олексія. А Олексій цей - син Сусіди, який є гультіпака та п’яничка.
І от наш Господар ну ніяк не хоче видавати Дашу заміж за цього Олеся. Ну хіба це зять! То треба робити аборт.
– А аборт цей такий великий, що просто так його в селі не зробиш, треба їхати до міста, - тлумачить Корова братам по хліву.
І от наші тваринки вирішують рятувати Дашкіну дитину.
От і все.
Звичайна історія.
Тільки, давайте згадаємо, що Ісус теж народився у хліві, і перше що він побачив, то були вуха віслюка, перше що він почув то було іржання коняки, і перше що він відчув – це як корова лизнула його у п’ятку.
А наше дитя чи народиться?

Марія Ладо.

Тривалість вистави - 2 год. 15 хв.

Прем'єра відбулась: 27 квітня 2007 року

 

Преса:

«…Режисер показав свою міцну руку у нелегкій побудові цього незвичного спектаклю. Оскільки в ньому нашаровано чимало: і сьогоденна буденщина, і неперебутня філософія буття, і одвічні цінності, і скороминущі радощі і скрухи, то Тарасові Криворученку треба було пробиратись проз чимало небезпек, геть по лезу творчого ножа. І він це здійснив досить віртуозно…»

Літературний форум - Василь ВЕЛИМЧИЙ - ВИСТАВА З ПОДВІЙНИМ ДНОМ
http://www.litforum.org/index.php?r=27&a=4828

 6 коментарі

 • Коментувати Наталя Середа, 04 березня 2015 13:39 Автор Наталя

  Люблю Ваш театр. Але після вчорашнього перегляду вистави просто в шоці.Вистава для дітей переростків чи для недоумкуватих дорослих так і не зрозуміла ??? А убита свиня та самоубивця - пьяниця стають янголами - це просто зухвале богохульство. Щиро співчуваю акторам , що мусять грати таку виставу при напівпорожній залі....І яку мораль може винести молодь??? Жах!!!
  Столичний академічний театр не повинен мати в свому репертуарі таку низько пробну виставу.
  Бажаю успіхів Вашому колективу та хороших змістовних вистав.

 • Коментувати Оксана Середа, 04 березня 2015 11:16 Автор Оксана

  На цій виставі плакала тричі, це вперше зі мною, дуже вразила гра "коня" (В.Шептекіта) та "свині" (Т.Яценко).

 • Коментувати Сергій Субота, 28 лютого 2015 16:54 Автор Сергій

  Зізнаюся чесно - плакав, бо в деяких моментах вистави - то було моє життя. Тетяна Стебловська в той вечір грала просто неперевершено...... З моєї подачі витаву передивиль усі мої друзі - іноді досі в розмовах використовуємо фрази героїв. Дякую.

 • Коментувати Таня П'ятниця, 14 листопада 2014 00:43 Автор Таня

  Впервые 2,5 года назад я пришла в Ваш театр именно на этот спектакль. До этого, конечно, посещала другие театры, но то, что я пережила у Вас, те эмоции, которые мне подарил этот спектакль я помню до сих пор! Я действительно побывала в реальном живом мире, а не просто на "игре актёров", ощутила живые настоящие трогательные эмоции, которые очень задели мою душу... я по-настоящему полюбила гениальную актрису - Татьяну Стебловскую (следующий спектакль был опять с ней - "Моя дорога Памела") и тут я поняла, что моя любовь к Вашему театру будет как нечно особенное и необходимое в моей жизни=) правда правда)) ощущения и переосмысление остаются ещё долго) и за слёзы спасибо..
  Вот уже юбилейное число посещённых Ваших спектаклей - 30! (спасибо, что у Вас есть возможность для студентов бесплатно посещать спектакли по средам:)
  Из любимых, помимо вышеперечисленных, "Загадкові варіації" и "Афінські вечори", и много много других.
  Актёры Вашего театра, я уверена, любому зрителю придутся по вкусу)

 • Коментувати Ірина Шульжинська П'ятниця, 07 лютого 2014 19:30 Автор Ірина Шульжинська

  Ходили на виставу з групою. Це щось неймовірне! Якщо бути відвертою, то я не "любитель театров", можливо тому що рідко ходжу туди. Проте, вийшовши із стін Молодого театру, я зрозуміла, скільки всього цікавого та надзвичайного, втратила за ці всі роки. Гру акторів описати неможливо..одні емоції! Я неначе потрапила в якийсь інший світ. Я думаю, хоча ні, я впевнена-так як вони зіграли не зіграє ніхто! Актори, що грали тварин, настільки відчували своїх персонажей, що здавалося, що це не актори, ні, це живі тваринки. Півень-то окрема історія)) Вразив незвичайний підхід режисера. Невиджу себе за те, що не мала при собі квітів. Адже акторам приємно, коли цінують їх творчість. так ожній людині приємно, коли її цінують і дякують їй. То ж, хоча б не квітами, хоча б увагою цінуйте їх. Я це зрозуміла..вчора. Тепер буду ходити до театру якумога частіше!!! За що, щиро дякую!Після вистави занурилася з головою в себе. Бо Ви, дорогі актори, донесли (впевнена, що всіх, проте за всіх говорити не буду, до мене так точно) головну ідею. Я в захваті! Я не просто раджу сходити на цю виставу, я з точністю, на всі 100% можу сказати, що Ви багато втратите, якщо не сходите на неї! Впевнена, що й решта вистав, не гірші за цю. Дякую Вам!!!!!!!

 • Коментувати введіть своє імя: Меланія Четвер, 16 січня 2014 14:58 Автор введіть своє імя: Меланія

  15.01.14. подивилася зі своїми подругами і студентами цю чудову виставу! Ми дуже вдячні за отримане моральне і духовне задоволення! Чудова гра акторів (особливий "vivat" Тамарі Яценко!), глибокий сюжет, який донесений до глядача легко,з гумором(по-чеховськи); адаптація під сучасність і сьогодення (події на Майдані!) особливо привертає увагу молоді, розвиває у них бажання відвідувати театри (повірте педагогу зі стажем:як важко"відтягти" сучасних дітей від комп`ютерів, або "своіх дєл").
  Сюжет вистави дійсно глибокий і повчальний,але... Як педагог і віруюча людина зветаюся до автора і режисера вистави з проханням (ні,з вимогою!):у сюжеті замінити самогубство сусіда на природню смерть (наприклад,серцевий напад внаслідок емоційної напруги,через можливу загибель ненародженої дитини,через спробу вбити старого коня, адже сусід хоч і п`яниця, але людина добра, чуттєва...) Самогубство в сюжеті протирічить словам "свині-янгола",адже янголами стають безгрішні люди, а самогубство(заради іншого???)-це великий гріх... Дорослі все це можуть правильно "відфільтрувати", а молодь (особливо підлітки)-це знак ?..