Молодий театр

 

Вульгарно - брутальна класика на 2 дії

Автор – Олександр Грибоєдов

Переклад – Максим Рильський

Режисер – постановник - Андрій Білоус

Художник-постановник - Борис Орлов

Пластичне рішення - Ліда Соклакова

Музичне рішення – Андрій Білоус

Асистент  режисера - Олександр Ромашко

Помічник режисера - Олександра Меркулова

 

ДІЙОВІ ОСОБИ ТА ВИКОНАВЦІ:

Фамусов - н.а. України Валерій Легін

Соф’я –Дар’я Баріхашвілі, Ксенія Мішина

Чацький – Олег Коркушко,  Борис Орлов

Ліза –Ганна Бащева

Молчалін –Марк Дробот, Анатоль Фон-Філандра

Скалозуб – Олег Москаленко, Олександр Ромашко

Наталья Дмитрівна – Марія Пустова,  Вікторія Ромашко

Платон Михайлович – Артем Мартинішин,  Анатолій Сомик

Графиня-бабушка –Надія Козленко, Олена Куліковська

Графиня-внучка –Анастасія Блажчук, Анастасія Євтушенко

Хльостова - н.а. України Тамара Яценко, Ганна Розстальна

Репетілов – Артем Атаманюк,  Ігор Портянко

Загорєцький – Олексій Нежурко,  Роман Равицький

Пан N – Сергій Пономаренко,  Віктор Стороженко

Служниці – Ніна Колеснікова,  Дарина Панасенко, Марія Пустова,  Вікторія Ромашко,

Олександра Сизоненко, Вікторія Табачук,  Надія Тегіпко, Дар’я Якушева.  

Слуга – Сергій Пономаренко, Віктор Стороженко

 

 Софія - донька багатія Фамусова. Її світ- здійснені бажання та насолода. Вона надзвичайно вродлива й випромінює первісну небезпечну сексуальність. Нею керують інстинкти дикого звіра та розум генія. Вона непередбачувана, стрімка й божевільна. В ній вирує пристрасть, що не знає перешкод.

Дарма що в серці вже кілька років живе зниклий безвісти дивак Чацький - ночі Софія таємно коротає з Молчаліним. Це шалене бажання згубне, адже для спритного молодика ці стосунки лише  чергова кар'єрна сходинка. Але поки що нічого не віщує горя- Молчалін хоч і бідняк, але Софії вдасться вмовити батька на цей шлюб.
І, раптом, зруйновано все - повертається той, кого вона так сильно кохає.

 Увага! У виставі використовується ненормативна лексика та присутні сцени сексуального характеру!

Тривалість вистави - 3 години

Прем'єра  - 12 листопада 2016 року

 

Трейлер вистави за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=lOufMTJvn7o

 

 

Більше фотографій вистави за посиланням 

      

Преса:

"...Уявити таку людину у вирі кривавого замісу справжнього бою досить складно. Його війна, скоріше за все, — це війна з самим собою і за право бути собою ж. Чацький одягнений у дешеві кеди, джинси, шкіряні мітенки, розтягнутий светр і носить окуляри. Набагато більше, ніж до вояка, він подібний до дослідника меж реальності та власної психіки..."

"Горе з розуму. Війна і шоу Андрія Білоуса" - Анастасія Гайшенець - LB.UA.

 

"...Молчалін (Марк Дробот) – той, хто відсидівся в тилу, «припудрюючи» свої щічки і носик. Соф’я (Дар’я Баріхашвілі) – та, що досі вагається між коханням і пристрастю, між мудрістю і дурістю, між неволею і свободою. Тож питання служби і прислуговування (начальству, владі тощо), про які говорить Грибоєдов, у виставі Білоуса прозвучали напрочуд злободенно і болюче. Постановкою «Горе з розуму» режисер говорить про розкіш людини бути не таким, як усі, – бути неповторним, самим собою. Слухати себе і мати свою голову на плечах..."

"Горе від мудрості" - Вікторія Котенок - Театрально концертний Київ

 

"..."Горе з розуму" в Молодому театрі — не очікуваний багатьма "театр тексту", а, швидше, "театр контексту". Це контекст театральний, що увібрав у себе різні сценічні стилі, які мають ужитися в одному порожньому просторі... Нервова і складнопідрядна прем'єрна вистава, про яку згодом складуть ваговиті методички на якихось кафедрах..."

"Мільйон терзань" - Олег Вергеліс - DT.UA.

 

 "... неспроста указано — брутальная классика. То есть авторы  предупреждают любителей классики в «чистом виде» — не ждите точного воспроизведения обстановки начала XIX века..."

"Театры Киева: самые необычные премьеры сезона" - Константин Рылев - Вести

 

"...Цей Чацький повертається з війни туди, де на нього не чекають, де його не розуміють, не вміють чи не готові любити. Не готові, навіть якби й хотіли. У другому акті чуже Чацькому середовище постає в граничній потворності — вчорашній солдат опиняється ніби на інфернальній репетиції якогось пародійного постсовкового карнавалу... Ця життєрадісна оргія буквально збиває героя з ніг — так, що він, здається, більше не встане..."

"Iз чийого розуму горе?" - Віталій Жежера - Газета "День"

 

16 коментарі

 • Коментувати Влад Неділя, 30 квітня 2017 23:34 Автор Влад

  ВАУ ВАУ ВАУ та ще раз ВАУ, як ви це робите???? Боже, це один з найкращих спектаклів у молодому, чесно кажучи йшовши на нього я не очікував отримати такий вир подій, це було витончено. Балет...просто неймовірний, а світлові рішення, просто феноменальні у Вас такого ще не бачив, переглянувши більше десятка спектаклів, за складністю світла, мабуть, це ТОП!. Без сумніву одна з найкращих вистав, вічна класика актуальна на всі часи. Зібравши друзів на цю виставу, всі були просто в захваті. Описати, просто не вистачає слів, це потрібно БАЧИТИ, насолоджуватись, пережити, проникнутись кожною клітиною тіла. Що за Бал??? це неймовірно!!! Задумка з подіумом, вище всяких похвал, глядач просто відчуває себе в центрі всіх подій, які просто таки проходять крізь нього. Вистав багато гарних в Молодому, але ця заслуговує на особливу увагу, Ви доводите до сліз та викликаєте щиру посмішку, Ви захоплюєте гаммою світла і кристальним звуком, Ви гіпнотизуєте своєю пластикою і невимушеністю, Ви шокуєте і повчаєте, Ви надихаєте...низький уклін всім хто працював над цим дивом, це варто бачити не один раз! Браво!

 • Коментувати ТА-66 Понеділок, 30 січня 2017 22:09 Автор ТА-66

  Я і подруга, і подруга урочисто заявляємо, що друга дія цієї вистави НЕПЕРЕВЕРШЕНА . Нам тупо бракує слів. Не знаю під якою наркотою ви все це створили, але це БОЖЕСТВЕННО. За пластична вирішення я б віддала мільйон, а за музичне - себе! По равді, нам дуже сподобалось. Дякуємо за відсутність слів у наших головах.

 • Коментувати Глядач Понеділок, 30 січня 2017 22:09 Автор Глядач

  Відчула себе фортепіано, на якому, задівши всі регістри, зіграли надзвичайно складну композицію. Безмежно вдячна всій команді! Натхнення! Успіху! Широкого визнання!

 • Коментувати Андрій Понеділок, 30 січня 2017 15:57 Автор Андрій

  Найкраще завершення вихідних! Молодий театр, спектакль "Горе з розуму"! Це було НЕРЕАЛЬНО КРУТО! БРАВО!!!

 • Коментувати Владимир Субота, 14 січня 2017 00:19 Автор Владимир

  Сначало было многое не понятно, но потом ухххх... Советую к просмотру!

 • Коментувати Олександр П'ятниця, 02 грудня 2016 12:57 Автор Олександр

  Сучасна й стильна вистава. Дуже вдало вирішено сюжет через пластику! Музика чудова. Серед акторів виділю Бориса Орлова, який грає Чацького. Зірки театру Марк Дробот , Валерій Легін, Тамара Яценко, Ігор Портянко також чудові

 • Коментувати Ольга S Четвер, 01 грудня 2016 18:50 Автор Ольга S

  Перебуваю під враженням від вистави.Відчуваю що вона не хоче мене відпускати. Це несподіване прочитання класики. Сучасне та незвичне. Але дуже глибоке. Мені надзвичайно сподобались актори Марк Дробот (Молчалін), Борис Орлов (Чацький), Валерій Легін (Фамусов). Блискуча сцена балу! А коли Чацький впав на підлогу -- я плакала. Дуже приємно що в Україні є такий театр і є такі режисери та актори!

 • Коментувати Нина Середа, 16 листопада 2016 23:19 Автор Нина

  "Шик Блеск Красота - это было супер!". Сперва мы не поняли куда попали, т.к начало слегка не ожиданное и откровенное. Но потом все больше понимаешь задумку режиссера и остальных долго и кропотно трудившихся над постановкой!) Точно дали название жанру Брутальная классика! Очень современно и свежо! Действительно нынешние герои нашего времени. Очень уважительным показалось, что сохранены строки с оригинального произведения, а также выиграшно получился спектакль в стихах в переводе на украинский! (что все успели отметить). Дробот в роли Молчалина раскрылся совсем иначе, чем обычно, очень милый образ!) Орлов во второй раз уже впечатляет (первая постановка, где его видела - "Счастье"). Не хочется никого выделять, как лучшего, ибо каааждый персонаж был превосходен в этот раз! Великолепные наряды, гримм, игра! все это настолько дорого выглядело, что даже не ощущалось недостатка декораций, созданная атмосфера актерами делала нужное время и место. Для нас все оказалось приятным сюрпризом, смогли удивить! Спасибо всем задействованным лицам! Этот подиум - наилучшая идея сезона, все время была интрига, кто же следующий появится).. Только мой совет зрителям: не садиться прямо у него, для полного обзора --> чуток подальше ;)
  Премьере Браво! Советую для тех, кому интересен новый формат Грибоедовского творения!)))

 • Коментувати Олександра Понеділок, 14 листопада 2016 20:44 Автор Олександра

  Молодий, як завжди, не розчарував. Перш за все вразив Чацький, який з світського франта перетворився на безталанного бродягу-студента і від того його образ несприйманого генія визиває більш співчуття.
  Багато хто любить цей архетип зайвої в суспільстві людини з багатьох причин...
  Соф'я показала безліч відтінків чорного та сірого. Істерика, стрес, страх, гнів, тиранія, божевілля. Але я не відчула від неї світлого ніжного кохання. Хіба сенс не в ньому?
  Фамусов-ман'як - геніально.
  На фіналі всі ридали, як і було заплановано. Бажаю нових геніальних ідей і з нетерпінням очікую на нові прем'єри.

 • Коментувати Микола К. Понеділок, 14 листопада 2016 19:53 Автор Микола К.

  Ця вистава несподівана досить. Дуже провокативна і сучасна. Дуже сподобались Дробот, Орлов, Ромашко, Тамара Яценко. Чи Грибоєдов це? Так, Грибоєдов, якби він писап про наш час без розуму. Білоус -- дуже талановитий режисер